Menu Zamknij

Kolejny przypadek ingerencji we wskazania licznika

Zgodnie z nowelizacją przepisów kodeksu karnego, ingerowanie we wskazania licznika w samochodzie jest przestępstwem. Policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzają wskazania drogomierzy. Przekonał się o tym wczoraj 30-letni kierowca renault, u którego licznik cofnięty był o ponad 200 tysięcy kilometrów.

Wczoraj około godziny 20:00 w Bełczącu, gmina Czemierniki, funkcjonariusze radzyńskiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault laguna. Podczas sprawdzania wskazań drogomierza ujawnili nieprawidłowości, iż istnieje zaskakująco duża rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów. Wskazania stanu licznika zamontowanego w pojeździe, a zapisy w systemie podczas ostatniego badania technicznego różniły się o ponad 210 tysięcy kilometrów.  Sprawą zajmą się teraz radzyńscy kryminalni.

Modyfikacja wskazania licznika jest przestępstwem, za które grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Odpowiedzialność w takich sytuacjach ponosi zarówno osoba, która ingerowała we wskazania licznika, jak i właściciel pojazdu.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

0 0 głosów
Ocena artykułu
Opublikowany w112

Podobne wpisy

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbym znać twoje myśli, proszę o komentarz.x
()
x