Zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL-u

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na spotkanie z Błażejem Torańskim, autorem książki „Knebel. Cenzura w PRL-u”.
„Błażej Torański (ur. 26 maja 1960 w Myszkowie) – polski dziennikarz i publicysta. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (1984), gdzie był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Pracował m.in. w czasopismach: Dziennik Łódzki, Wprost, Prawo i Życie, Rzeczpospolita. Był rzecznikiem prasowym Grupy Kapitałowej BOT Górnictwo i Energetyka i Najwyższej Izby Kontroli. Aktualnie publikuje w: Forum Dziennikarzy, tygodniku Do Rzeczy oraz na portalu sdp.pl. Specjalizuje się w wywiadach prasowych. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2017 otrzymał Nagrodę im. Janusza Kurtyki przyznaną przez SDP za rok 2016 za publikacje na łamach pism „Do Rzeczy” i „Odra”. W 2018 otrzymał nagrodę Zarządu Łódzkiego Oddziału SDP za książkę pt. Knebel. Cenzura w PRL-u”. źródło: pl.wikipedia.org
Spotkanie odbędzie się 7.03.2019 r. (czwartek), o godzinie 17:00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, ul. Armii Krajowej 5.
Informacje dostępne na stronie: www.mbpradzyn.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/mbpradzyn/ .
Wstęp wolny.