Serwis Informacyjny w Radzyniu Podlaskim

Koronawirus w Polsce

24 Nov 2020, 2:57 AM (GMT)

Statystyki koronawirusa w Polsce

876,333 Wszystkie przypadki
13,774 Liczba zgonów
438,868 Uzdrowieńców

Koronawirus w Polsce

24 Nov 2020, 2:57 AM (GMT)

Statystyki koronawirusa w Polsce

876,333 Wszystkie przypadki
13,774 Liczba zgonów
438,868 Uzdrowieńców
Aktualności Radzyń Podlaski

Trwa nabór kandydatów do PSM w Radzyniu Podlaskim.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim przedłuża termin naboru uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021.

PSM jest publiczną placówką kształcenia artystycznego prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uzdolnione muzyczne dzieci i młodzież mogą tu uczyć się gry na akordeonie, fortepianie, skrzypcach, saksofonie, trąbce oraz flecie w dwóch cyklach nauczania: sześcioletnim lub czteroletnim. Wysoki poziom kształcenia uczniów zapewnia wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Oprócz zajęć praktycznych i teoretycznych z przedmiotów objętych programem nauczania, uczniowie mają możliwość udziału w konkursach i przesłuchaniach regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Szkoła zapewnia także kontakt z muzyką na „żywo” poprzez wyjazdy do filharmonii, teatrów muzycznych oraz organizację koncertów wybitnych artystów na terenie szkoły.

Nauka w PSM rozwija nie tylko zdolności muzyczne, ale również dyscyplinę, wzmacnia pamięć – co pomaga w osiąganiu wyższych wyników w nauce wszystkich przedmiotów szkolnych, wpływa na poprawę koordynacji, pomaga radzić sobie ze stresem, rozwija inteligencję przestrzenną oraz kompetencje społeczne, kształtuje osobowość świadomego odbiorcy muzyki i postawę przyszłego artysty. Szkoła przygotowuje uczniów do dalszego kształcenia w szkołach muzycznych II stopnia.

Nauka w Państwowej Szkole Muzycznej jest bezpłatna.

Wnioski o przyjęcie do PSM, wyłącznie w formie elektronicznej, można składać do dnia 29 czerwca 2020r. Badanie przydatności kandydatów odbędzie się 30 czerwca 2020r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Szkoły Muzycznej https://www.psmrp.edu.pl/, gdzie można również wypełnić wniosek elektroniczny.

W razie pytań lub wątpliwości można kontaktować się z sekretariatem szkoły poprzez e-mail: szkola.muzyczna.radzyn@hot.pl

Serdecznie zachęcamy do zapisów!


+ artykuły