Sitno.Wypadek na Krajowej 19-tce

Do wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK-19 w miejscowości Sitno, gm. Borki. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca samochodem osobowym marki Opel Omega wykonując manewr wyprzedzania w celu uniknięcia zderzenia zjechała do rowu. W wyniku wypadku kierująca i pasażer opla zostali przewiezieni do szpitala. Mundurowi apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 13:20 na drodze krajowej nr 19, w miejscowości Sitno gm. Borki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Opel Omega, 25-letnia mieszkanka gm. Radzyń Podlaski, wykonywała manewr wyprzedzania. Gdy znajdowała się na lewym pasie ruchu jadący przed wyprzedzanym przez nią pojazdem, samochód osobowy zjechał na zajmowany przez nią pas ruchu. W celu uniknięcia zderzenia 25-latka zjechała do rowu, a następnie auto dachowało.
W wyniku wypadku z obrażeniami ciała do szpitala trafiła kierująca oraz pasażer opla. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów potwierdziło, że kierująca była trzeźwa.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia i apelują do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie.

źródło; lubelska.policja.gov.pl