PO DRUGIEJ STRONIE MIKROFONU – spotkanie z reportażystkami Polskiego Radia.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na spotkanie z reportażystkami Polskiego Radia Hanną Bogoryja – Zakrzewską i Katarzyną Błaszczyk, autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie, które odbędzie się 19 listopada 2019 r. o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim.


      W 2005 roku nagrano ukrytym mikrofonem i kamerą 53-letniego dziennikarza, który proponował 16-latce zakup telefonu w zamian za seks. Zgodziła się bez zastanowienia. Niedługo po tym kilka dziewczyn z przerażającą szczerością opowiedziało, dlaczego to robią i co z tego mają. Reportaż radiowy stał się inspiracją filmu „Galerianki”.

       Artur został napadnięty, wywieziony i porzucony w przydrożnym lesie. Na skutek uderzenia w głowę, stracił pamięć. Został bezdomnym. Tylko żona nie wierzyła, że mógł tak po prostu zniknąć, i nie przestała go szukać.

         Kiedy Jacek przekazał Agnieszce wszystkie oszczędności i wziął dla niej kredyt, by ta rzekomo mogła uwolnić się od swoich sutenerów, kobieta zniknęła. Jacek postanowił, że tak tej sprawy nie zostawi. Jak bardzo trzeba pragnąć miłości, by zakochać się w prostytutce i dać się jej oszukać?

      Dwie uznane dziennikarki, Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk, powróciły do bohaterów najciekawszych, wielokrotnie nagradzanych reportaży i sprawdziły, jak potoczyły się dalsze losy tych osób. Czy reportaż znacząco wpłynął na ich życie? Jak zmienił same reporterki?… Na te i inne pytania odpowiedzą podczas spotkania  w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy.


www.mbpradzyn.pl; www.facebook.com/mbpradzyn/