Pijany z dożywotnim zakazem

Wczoraj radzyńscy funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego mieszkańca gm. Ulan-Majorat, kierującego pojazdem marki Volkswagen Golf. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godz. 11:00 funkcjonariusze radzyńskiej jednostki w trakcie patrolu miejscowości Gąsiory, gm. Ulan-Majorat, zauważyli kierującego, który na widok patrolu policji nagle zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd. Mundurowi postanowili sprawdzić powód takiego zachowania kierującego. Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu, 22-letni mieszkaniec gm. Ulan Majorat jest pijany. Urządzenie wskazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz o dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło; lubelska.policja.gov.pl