Serwis Informacyjny w Radzyniu Podlaskim

Koronawirus w Polsce

21 Jan 2021, 9:21 AM (GMT)

Statystyki koronawirusa w Polsce

1,450,747 Wszystkie przypadki
34,141 Liczba zgonów
1,207,359 Uzdrowieńców

Koronawirus w Polsce

21 Jan 2021, 9:21 AM (GMT)

Statystyki koronawirusa w Polsce

1,450,747 Wszystkie przypadki
34,141 Liczba zgonów
1,207,359 Uzdrowieńców
Aktualności

Ostrzegali przed oszustami na spotkaniu z seniorami

Jak ustrzec się przed oszustami, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i mienie – to zagadnienia, które były tematem spotkania seniorów z przedstawicielem radzyńskiej komendy. Policjant apelował o czujność w kontaktach z osobami nieznajomymi, radził seniorom jak się zachowywać, by nie stać się ofiarą bezwzględnych oszustów. Poruszono również problematyka dotyczący bezpieczeństwa osób starszych w ruchu drogowym.
Funkcjonariusz radzyńskiej jednostki spotkał się po raz kolejny ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się w budynku radzyńskiej Oranżerii. Prelekcja rozpoczęła się od zwrócenia uwagi na różnorodne metody działania oszustów. „Na wnuczka”, „policjanta” i „urzędnika” to tylko niektóre przykłady oszustw, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze. Funkcjonariusz podał również przykłady takich zdarzeń, które zaistniały na terenie województwa lubelskiego, jak też samego powiatu. Omówił w jaki sposób seniorzy powinni postępować, żeby nie dać się oszukać i być bezpiecznym w miejscu zamieszkania. Apelował także o ostrożność wobec osób nieznajomych i rozmówców telefonicznych. Zanim w pełni zaufamy rozmówcy sprawdźmy czy jest tym za kogo się podaje oraz czy przekazywane przez niego informację są prawdziwe. W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli także materiał „Nie daj się oszukać- Oszustom Stop” przygotowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.
Podczas wykładu policjant przypomniał słuchaczom zasady dotyczące bezpieczeństwa osób starszych będących uczestnikami ruchu drogowego. Nie zabrakło także informacji dotyczących obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Na zakończenie uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz cennymi uwagami.

Źródło: radzyn-podlaski.lubelska.policja.gov.pl