OLGA BOCZAR zaśpiewa w kawiarni Ursa

Już 11 października na scenie kawiarni Ursa w Radzyniu Podlaskim zagości jedna z najbardziej innowacyjnych formacji współczesnej sceny jazzowej. Projekt, który w świeży i wysmakowany sposób łączy inspiracje muzyką ludową z jazzem, muzyką latynoską, a nawet pop. Debiutancki album zespołu zdobył uznanie publiczności i otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Fryderyki 2016 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Formację Olga Boczar Music Essence tworzą uznani muzycy jazzowi: pianista i akordeonista Jan Smoczyński, gitarzysta Andrzej Gondek, kontrabasista Wojciech Pulcyn, perkusista Krzysztof Dziedzic oraz liderka – flecistka, wokalistka, aranżerka i autorka tekstów Olga Boczar.


Olga Boczar – Modlitwa (Official Music Video)

Czwartkowy koncert rozpoczyna trasę promującą najnowszy album formacji „Tęskno mi, tęskno” wydany nakładem Domu Wydawniczego FOR TUNE. Krążek jest kompilacją ośmiu utworów utrzymanych w charakterze nu-folkowym. Na albumie znajdują się autorskie utwory oraz ludowe, takie jak „To i hola” czy „Dwa serduszka, cztery oczy” zaaranżowane w nowy, świeży sposób. Choć płyta mocno nawiązuje do polskości, nie jest zarezerwowana wyłącznie dla miłośników polskiego folkloru. Można odnaleźć w niej również subtelne nawiązania do muzyki popowej, niekiedy do klasycznej harmonii jazzowej czy rytmów muzyki latynoskiej – wszystko kunsztownie połączone w granicach dobrego, wyrafinowanego smaku.

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Projekt propaguje muzykę jazzową, ukazując jej różnorodność i oswajając z nią szeroką publiczność. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne
w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najbardziej emocjonujące nowe twarze.

Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bilety: 25-30 zł

Klubokawiarnia – URSA
Dariusz
Kaska

A gdzie ta ursa sie miesci? Adres