Niewybuch znaleziony w polu

Wczoraj w miejscowości Turów gm. Kąkolewnica, podczas prac polowych, znaleziony został niewybuch pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze, którzy skierowani zostali na miejsce zdarzenia potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Wczoraj, dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w miejscowości Turów gm. Kąkolewnica, wykonujący prace polowe mężczyzna wyorał z ziemi przedmiot przypominający niewybuch. Mężczyzna powiadomił  o tym fakcie policję. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

   Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy natkną się na tego typu znaleziska aby pod żadnym pozorem przedmiotów takich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu  należy niezwłocznie powiadomić służby, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

źródło; lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

wpDiscuz