Narodowe Czytanie 2018

Narodowe czytanie 2018 w MBP Radzyniu Podlaskim
Narodowe czytanie 2018 w MBP Radzyniu Podlaskim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza radzynian do włączenia się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. Zapraszamy wszystkich chętnych 8 września 2018 r. o godz. 10.00 na Plac Wolności, gdzie będziemy czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

„… W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi…” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Warto zabrać ze sobą własny egzemplarz „Przedwiośnia”, aby otrzymać pieczątkę tegorocznej edycji Narodowego Czytania.
Oprócz wspólnego czytania Miejska Biblioteka organizuje również zabawę literacką. Szczegóły dostępne na stronie internetowej biblioteki: http://www.mbpradzyn.pl/
Akcja Narodowe Czytanie objęta jest patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Szczegółowe informacje o akcji:
http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2018/