LUBLIN: UDS kolejny raz mistrzami.

Po trzydniowych zmaganiach na parkiecie podczas Krajowych Mistrzostw IDO tancerze UDSu zdobyli 6 ZŁOTYCH MEDALI i tytułów MISTRZA POLSKI 2017. W wydarzeniu wzięło udział 1500 tancerz z całej Polski, a wśród zawodników znajdowała się jedyna szkoła tańca reprezentująca województwo lubelskie – Studio Tańca UDS.

W Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu rozgrywały się tegoroczne Mistrzostwa Polski w kategorii hip hop, hip hop battles, break dance i electric boogie. Miłośnicy tańca z całej Polski w wieku od 6 lat do 31+ walczyli na parkiecie w blisko 40 kategoriach tanecznych rozgrywanych według przepisów International Dance Organization (IDO). Mistrzostwa oceniała 14 osobowa komisja sędziowska składająca się z licencjonowanych sędziów Polskiej Federacji Tańca oraz Polskiego Związku Tańca Freestyle, na której czele stał Sędzia Główny – Zbigniew Stanisław Zasada.

Tancerze UDSu zdobyli 6 ZŁOTYCH MEDALI i tytułów MISTRZA POLSKI 2017, w następujących kategoriach:
tytuł MISTRZA POLSKI w kat. formacje hip hop dzieci do 11 lat – UDS Kids
tytuł MISTRZA POLSKI w kat. formacje hip hop juniorzy 12-15 lat – UDS Junior
tytuł MISTRZA POLSKI w kat.  hip hop battles team dorośli – UDS
tytuł MISTRZA POLSKI w kat. małe hip hop juniorzy 12-15 lat – UDS Junior (Sebastian Zajączkowski, Adrianna Porębska, Małgorzata Homenda, Martyna Kusiak, Maja Wielgus, Katarzyna Janik, Justyna Więcław)
tytuł MISTRZA POLSKI w kat. hip hop battles solo dorośli (Klaudia Kosierb)
tytuł MISTRZA POLSKI w kat. hip hop solo dziewczyny powyżej 16 lat (Klaudia Kosierb)

Grupa UDS na podstawie tych wyników została powołana w skład reprezentacji Polski na wydarzenia międzynarodowe, a dokładnie na Mistrzostwa Europy, które będą miały miejsce w czerwcu w Kielcach oraz na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w październiku bieżącego roku w Danii (Kopenhaga). Dodatkowo w niektórych kategoriach jako ubiegłoroczni Mistrzowie Europy i Świata mają zagwarantowany udział bez konieczności eliminacji w Polsce. Więc na tegoroczne wydarzenia międzynarodowe pojedzie reprezentować Lublin ponad 100 tancerzy z UDSu !!!

Poza podium, ale także w ścisłym finale znalazła się grupa juniorska – UDS Teens (5 m-ce) oraz solistka  do 7 lat – Jagódka Woźniak (4 m-ce). Szczególne gratulacje powinny zostać przekazane dla oraz choreografów grup: Adriana Trepiaka (UDS Junior), Basi Kuchta (UDS Kids) oraz Jarka Siegiedy (UDS Teens), a także dla choreografa głównego studia UDS – Anny Łukasiak.

Fotografie: Grzegorz Winnicki

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

wpDiscuz