Kalendarz wydarzeń

Sie
18
sob
Rajd Rowerowy Doliną Tyśmienicy
Sie 18 – Sie 19 całodniowy
Rajd Rowerowy Doliną Tyśmienicy @ Radzyń Podlaski | lubelskie | Polska

Stowarzyszenie Roweraki  z Wohynia
Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Radzyńska Grupa Łucznicza
zapraszają na Rajd Rowerowy Doliną Tyśmienicy, który odbędzie się w dnia 18-19 sierpnia 2018 r.

Trasa Rajdu: 

Dzień I – szlakiem rowerowym Doliną Tyśmienicy (obszar NATURA 2000) – 48 km, różna nawierzchnia dróg i różny stopień trudności. Nie będzie łatwo, ale organizatorzy postarają się pokazać najpiękniejsze tereny powiatu radzyńskiego związane z doliną Tyśmienicy. Przewidziany jest czas na odpoczynek i gorący posiłek.

Dzień II – wycieczka do krainy Roweraków  (Radzyń Podlaski – Wohyń – Radzyń Podlaski) – 20 km oraz Turniej Łucznictwa Tradycyjnego z Radzyńską Grupą Łuczniczą.

Bazą imprezy będzie teren przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim (ul. Sitkowskiego 1B). Będzie możliwość bezpłatnych noclegów na własnych karimatach i we własnym śpiworze.

PROGRAM    
Rajdu Rowerowego „Doliną Tyśmienicy”
SOBOTA (18.08.)
9.00 – 10.00 Rejestracja uczestników – Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim przy ul. Sitkowskiego 1B
10.30 Rajd rowerowy doliną Tyśmienicy – 48 kilometrów, różna nawierzchnia dróg i różny stopień trudności. Nie będzie łatwo, ale organizatorzy postarają się pokazać najpiękniejsze tereny powiatu radzyńskiego związane z doliną Tyśmienicy. Przewidziany jest czas na odpoczynek i gorący posiłek.
13.00 Czemierniki: pałac Firlejów – Pallazzo in Fortezza: posiłek, konkursy.
15.00 Wyjazd do Radzynia Podlaskiego
18.30 Spotkanie przy ognisku, w tym rowerowe konkursy sprawnościowe oraz konkurs wiedzy związanej z przejechaną trasą.
NIEDZIELA (19.08.)
  9.00 Wyprawa do krainy Roweraków na trasie Radzyń Podlaski – Wohyń Radzyń Podlaski. 
12.30 Turniej Łucznictwa Tradycyjnego z Radzyńską Grupą Łuczniczą. 
15.00 Zakończenie rajdu.
Termin zgłoszeń upływa 12 sierpnia 2018 r. Liczba miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy do udziału!
Sie
19
nie
Letnia scena „Wejdź do gry” od Teren trawiasty w parku miejskim
Sie 19 całodniowy

Aktywna niedziela w Radzyniu Podlaskim

W niedzielę 19 sierpnia po raz kolejny mieszkańcy Radzynia będą mogli uczestniczyć w Letniej Scenie ROK. Tym razem będzie ona przebiegała pod hasłem „Wejdź do gry”. Organizatorzy – Radzyński Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, I Szczep Harcerski „Infinity” oraz Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim – przygotowali mnóstwo atrakcji, mających na celu aktywne spędzenie niedzielnego popołudnia. Wstęp wolny.

Impreza rozpocznie się turniejami siatkówki plażowej i piłki nożnej organizowanymi przez MOSiR (od godz. 10.00). Z kolei o 14.00 uruchomiona zostanie strefa aktywności I Szczepu Harcerskiego „Infinity” pod nazwą „zaSZCZEP się”. Odbędą się turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski w Rummikub oraz Molkky. Ponadto na zainteresowanych będzie czekało mnóstwo innych gier planszowych, a także zajęcia plastyczne i zręcznościowe dla najmłodszych. Od godz. 15.00 radzyńscy turyści spod znaku PTTK zapraszają na zabawę na orientacje pod nazwą „Spacer po zdrowie”. Dzień pełen atrakcji zakończy koncert zespołu Luz Band.

W przypadku mało sprzyjającej pogody zaplanowane wydarzenia odbędą się w korpusie głównym Pałacu Potockich.

Serenadowa Gra Rodzinna od Plac Wolności
Sie 19 od 14:00

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Serenadową Grę Rodzinną, która odbędzie się 19 sierpnia 2018 r., start o godz. 14:00. Szczegóły na plakacie.

Sie
26
nie
Dożynki Gminne w Borkach
Sie 26 od 12:00

Więcej na plakacie wydarzenia