Kalendarz wydarzeń

Sie
18
sob
Rajd Rowerowy Doliną Tyśmienicy
Sie 18 – Sie 19 całodniowy
Rajd Rowerowy Doliną Tyśmienicy @ Radzyń Podlaski | lubelskie | Polska

Stowarzyszenie Roweraki  z Wohynia
Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Radzyńska Grupa Łucznicza
zapraszają na Rajd Rowerowy Doliną Tyśmienicy, który odbędzie się w dnia 18-19 sierpnia 2018 r.

Trasa Rajdu: 

Dzień I – szlakiem rowerowym Doliną Tyśmienicy (obszar NATURA 2000) – 48 km, różna nawierzchnia dróg i różny stopień trudności. Nie będzie łatwo, ale organizatorzy postarają się pokazać najpiękniejsze tereny powiatu radzyńskiego związane z doliną Tyśmienicy. Przewidziany jest czas na odpoczynek i gorący posiłek.

Dzień II – wycieczka do krainy Roweraków  (Radzyń Podlaski – Wohyń – Radzyń Podlaski) – 20 km oraz Turniej Łucznictwa Tradycyjnego z Radzyńską Grupą Łuczniczą.

Bazą imprezy będzie teren przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim (ul. Sitkowskiego 1B). Będzie możliwość bezpłatnych noclegów na własnych karimatach i we własnym śpiworze.

PROGRAM    
Rajdu Rowerowego „Doliną Tyśmienicy”
SOBOTA (18.08.)
9.00 – 10.00 Rejestracja uczestników – Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim przy ul. Sitkowskiego 1B
10.30 Rajd rowerowy doliną Tyśmienicy – 48 kilometrów, różna nawierzchnia dróg i różny stopień trudności. Nie będzie łatwo, ale organizatorzy postarają się pokazać najpiękniejsze tereny powiatu radzyńskiego związane z doliną Tyśmienicy. Przewidziany jest czas na odpoczynek i gorący posiłek.
13.00 Czemierniki: pałac Firlejów – Pallazzo in Fortezza: posiłek, konkursy.
15.00 Wyjazd do Radzynia Podlaskiego
18.30 Spotkanie przy ognisku, w tym rowerowe konkursy sprawnościowe oraz konkurs wiedzy związanej z przejechaną trasą.
NIEDZIELA (19.08.)
  9.00 Wyprawa do krainy Roweraków na trasie Radzyń Podlaski – Wohyń Radzyń Podlaski. 
12.30 Turniej Łucznictwa Tradycyjnego z Radzyńską Grupą Łuczniczą. 
15.00 Zakończenie rajdu.
Termin zgłoszeń upływa 12 sierpnia 2018 r. Liczba miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy do udziału!
Sie
26
nie
Dożynki Gminne w Borkach
Sie 26 od 12:00

Więcej na plakacie wydarzenia

Wrz
8
sob
Daniel Spaleniak w Kofi-Ti od Warszawska 15
Wrz 8 od 20:00 – 22:00

Borówka Music oraz  ”Kofi&Ti” Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna serdecznie zapraszają na koncert. 

DANIEL SPALENIAK
Kiedy: 8 września 2018 (sobota)
Godz. 20.00
Gdzie: Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna „Kofi&Ti”
Radzyń Podlaski, ul. Warszawska 15
Bilety: 20 zł / 25 zł

Daniel Spaleniak
Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym piosenkę Daniela „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Dear love of mine” w produkcji Netflixa „Ozark”. Ale to nie jedyne obrazy, w których pojawiła się muzyka młodego artysty. Warto wspomnieć również o utworach „Why” oraz „Night”, które usłyszeć można w popularnym amerykańskim serialu „The Path”. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

– Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 – Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa”/ „Polityka”.

Daniel zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, a kolejny „Life is somewhere else” zagości na półkach sklepowych już w marcu 2018 roku, nakładem wydawnictwa Antena Krzyku.

Próbka muzyki:
https://soundcloud.com/danielspaleniak
Strona artysty:
www.facebook.com/danielspaleniakmusic