Impreza ekologiczna Szkoły Podstawowej nr 2 pt. „Radzyń segreguje, segreguj i Ty”

W dniu 14 grudnia 2018 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Chmielowskiego odbyła się impreza ekologiczna pod hasłem „Radzyń segreguje-segreguj i Ty”. Dzieci z klasy 2d przygotowały inscenizację pt. „Ekologiczny Czerwony Kapturek”.

Dzięki spektaklowi uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego nie wolno wyrzucać śmieci do lasu i jakie są konsekwencje niesegregowania. W uroczystości wziął udział Piotr Tarnowski – Inspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Radzyń Podlaski. Opowiedział dzieciom jak należy segregować odpady, co to jest recykling oraz zwrócił uwagę na poważny problem marnowania i wyrzucania żywności.

Wybrani uczniowie wzięli udział w zabawie edukacyjnej „Segregowanie śmieci” i otrzymali od pana Tarnowskiego nagrody rzeczowe. Uczniowie będą mieli możliwość sprawdzenia wiedzy na temat ekologii i segregowania odpadów podczas gry edukacyjno-ruchowej pt. „Daj śmieciom kosza”, którą specjalnie na tą okazję ułożyli organizatorzy.

Na koniec imprezy zostały ogłoszone wyniki Konkursu Piosenki Ekologicznej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zaprezentowali swoje piosenki przed zgromadzoną publicznością. Organizatorami imprezy były panie Agnieszka Skwara, Anna Iwaniuk, Izabela Paprocka.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *