Serwis Informacyjny w Radzyniu Podlaskim

Koronawirus w Polsce

24 Nov 2020, 3:27 AM (GMT)

Statystyki koronawirusa w Polsce

876,333 Wszystkie przypadki
13,774 Liczba zgonów
438,868 Uzdrowieńców

Koronawirus w Polsce

24 Nov 2020, 3:27 AM (GMT)

Statystyki koronawirusa w Polsce

876,333 Wszystkie przypadki
13,774 Liczba zgonów
438,868 Uzdrowieńców
Aktualności

Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia z rekordowymi wynikami!

3 300 000 osób, 135 000 odjazdów i 200 przewoźników

W 2019 roku z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia skorzystała rekordowa liczba 3 300 000 osób. Pasażerowie mieli w ofercie aż 135 000 odjazdów zrealizowanych przez 200 przewoźników. To kolejny rok z rzędu kiedy Dworzec Zachodni odnotowuje rosnącą popularność zarówno wśród podróżnych, jak i firm transportowych. Sprzedaż w biletomatach wzrosła aż o 125% względem poprzedniego roku, a z bezpłatnej usługi parkingowej Kiss&Ride skorzystało aż 170 000 pojazdów!

Ubiegły rok okazał się najlepszym w historii naszego dworca. Obsłużyliśmy aż 3,3 miliona osób. Pozytywnym aspektem jest fakt, że rośnie liczba firm korzystających z naszej infrastruktury. Nasze wyniki jednoznacznie potwierdzają, że jesteśmy głównym dworcem zarówno krajowym, jak i międzynarodowym w stolicy i jednym z największych i najpopularniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. – mówi Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus S.A., operatora Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia.

Mieszczący się przy Alejach Jerozolimskich 144 Dworzec Zachodni to najważniejszy punkt na komunikacyjnej mapie Warszawy oraz jeden z najpopularniejszych węzłów przesiadkowych w Polsce. Bliskie sąsiedztwo autobusów miejskich, a także pociągów dalekobieżnych i podmiejskich sprawia, że jest on niezwykle często i chętnie wybierany przez podróżnych. W 2019 roku z Dworca Autobusowego skorzystało 3,3 miliona osób, co stanowi nowy rekord w jego historii.

Z infrastruktury dworcowej korzysta regularnie 200 przewoźników, którzy w swoje trasy odjechali ponad 135 000 razy w 2019 roku.

Pomimo rosnącej popularności Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia jest on miejscem wyjątkowo bezpiecznym. Już po raz kolejny nie odnotowano żadnego poważnego incydentu, który stanowiłby zagrożenie dla zdrowia osób korzystających z obiektu.

Pozytywnie rozwija się współpraca z MPT, profesjonalną i przyjazną dla pasażerów korporacją taksówkarską, która na stałe obsługuje przyjeżdżających do Warszawy pasażerów.

Rosnącą popularnością cieszą się również wprowadzane udogodnienia, takie jak możliwość szybkiego zakupu biletu w zainstalowanych na hali dworca biletomatach. W 2019 roku sprzedaż w urządzeniach była o ponad 125% większa niż w poprzednim roku.

Obok dworca autobusowego w 2018 roku został uruchomiony samoobsługowy parking na ponad 130 samochodów, wyposażony w system rozpoznawania tablic rejestracyjnych, dzięki czemu parkowanie aut osobowych jest szybsze i wygodniejsze. Do dyspozycji korzystających dostępna jest strefa Kiss and Ride, która umożliwia bezpłatne parkowanie przez 15 minut – czas potrzebny na przywiezienie lub odebranie bliskich wybierających się lub wracających z podróży. Z tej możliwości skorzystało w 2019 roku aż 170 000 pojazdów.

Więcej informacji znaleźć można na www.pksPolonus.pl, www.PolonusPartner.pl, www.zdo.pl oraz www.DworzecOnline.pl.

Polonus jest narodowym przewoźnikiem autokarowym świadczącym usługi przewozu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Strategiczny polski przewoźnik, będący spółką Skarbu Państwa obsługuje blisko 40 linii, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą. Z usług Polonusa, realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie korzysta ponad 4,5 mln pasażerów rocznie.

Jednocześnie Polonus jest operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia – jednego z największych i najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce, który obsługuje 3 mln pasażerów rocznie. Spółka posiada własny system zarządzania dworcem oraz platformę sprzedaży biletów DworzecOnline.pl oraz zdo.pl. Polonus jest laureatem konkursu „Bezpieczny Pasażer” przyznawanemu na najwyższe standardy bezpieczeństwa w przewozie pasażerów.

Oferta wiodącego polskiego przewoźnika skierowana jest do osób, które chcą podróżować komfortowo, bezpiecznie i w atrakcyjnych cenach. Polonus posiada w ciągłej sprzedaży promocyjne pule biletów po 5 zł, 10 zł i 15 zł oraz zapewnia zniżki do 30% na bilet powrotny czy stały rabat 50% dla dzieci i uczniów w wieku do 13 lat.

Najpopularniejsze kierunki całoroczne, obsługiwane przez Polonus, to linie do: Kudowy-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Kętrzyna, Mrągowa, Gołdapi, Solca-Zdroju, Koszalina, Olsztyna i Sandomierza. Najpopularniejsze miejscowości sezonowe, z których korzystają pasażerowie to: Mielno, Łeba, Dębki, Karwia, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Krynica Morska, Giżycko czy Mikołajki. W komunikacji międzynarodowej Polonus obsługuje linie do: Lwowa, Truskawca i Drohobycza w Ukrainie.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo pod linkiem: https://youtu.be/ep8PsXrok6c

+ artykuły