Serwis Informacyjny w Radzyniu Podlaskim

Koronawirus w Polsce

21 Jan 2021, 7:46 AM (GMT)

Statystyki koronawirusa w Polsce

1,450,747 Wszystkie przypadki
34,141 Liczba zgonów
1,207,359 Uzdrowieńców

Koronawirus w Polsce

21 Jan 2021, 7:46 AM (GMT)

Statystyki koronawirusa w Polsce

1,450,747 Wszystkie przypadki
34,141 Liczba zgonów
1,207,359 Uzdrowieńców
Aktualności

Borki: Nie udzielił pierwszeństwa, stracił prawo jazdy.

Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze K-19 w miejscowości Borki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem m-ki VW Transporter wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z pojazdem marki Seat. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierujący seatem. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godz. 18:00 na drodze K-19 w miejscowości Borki. Kierujący samochodem marki VW Transporter, 26-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Seat Alhambra. 26-letni kierujący na skrzyżowaniu nie zastosował się do znaku B-20 „STOP” i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla 32-latka, kierującego seatem. Siła zderzenia pojazdów okazała się na tyle duża, że odrzuciła volkswagena na stojącego na skrzyżowaniu mercedes sprintera, którego kierujący oczekiwał, aby włączyć się do ruchu. Mercedesem kierował 28-letni mieszkaniec Parczewa.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Kierujący seatem został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne i jeszcze tego samego dnia opuścił szpital.

Funkcjonariusze 26-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło:lubelska.policja.gov.pl