112: Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy

Niemal 3 promile alkoholu miał w organizmie 48-letni mieszkaniec gminy Jabłoń, który w takim stanie kierował samochodem marki VW Passat. Dzięki obywatelskiej postawie 24-letniego mieszkańca gminy Czemierniki udało się zatrzymać nietrzeźwego amatora czterech kółek. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19:20. Mieszkaniec gminy Czemierniki jadąc autem ul. Kocką w Czemiernikach zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze pojazd marki VW Passat i niezwłocznie powiadomił o tym fakcie dyżurnego radzyńskiej jednostki. Kierujący volkswagenem jechał całą szerokością drogi, aż w pewnym momencie się zatrzymał. Kiedy podszedł do niego 24-latek zauważył, że kierując passatem jest pod działaniem alkoholu. Do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 48-letni mieszkaniec gm. Jabłoń, miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca gminy Czemierniki, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

źródło:lubelska.policja.gov.pl